Gjilani – Prishtina synojnë trofeun e Kupës së Kosovës

Gjilani dhe Prishtina do të përballen sot në kuadër të finales së Kupës së Kosovës. Kryeqytetasit do kërkojnë triumfin sot, pasi që kanë mbetur prapa në Superligën e Kosovës, përcjellë lajmi.net. Në anën tjetër, Gjilani ka siguruar pjesëmarrjen në kualifikimet e garave evropiane, do ta kërkojë fitoren, për ta kthyer trofeun në qytet pas një…

Sport

05/06/2023 12:17

Gjilani dhe Prishtina do të përballen sot në kuadër të finales së Kupës së Kosovës.

Kryeqytetasit do kërkojnë triumfin sot, pasi që kanë mbetur prapa në Superligën e Kosovës, përcjellë lajmi.net.

Në anën tjetër, Gjilani ka siguruar pjesëmarrjen në kualifikimet e garave evropiane, do ta kërkojë fitoren, për ta kthyer trofeun në qytet pas një kohe të gjatë.

Fituesi i Kupës së Kosovës do të luajë në rrethin e dytë të kualifikimeve të Ligës së Konferencës

Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri”, duke filluar nga ora 18:00./Lajmi.net/