Të Infektuar: 1083

Të Shëruar: 843

Të Vdekur: 30

Princi William në ChristChurch vizitë te babë e bijë të plagosur

23:52 | 25 Prill 2019

Princi i Kembrixhit, Princi William ishte në një vizitë dy-ditore në Zelandën e Re, ku nderoi dhe viktimat e ngjarjes së rëndë të javëve më parë në dy xhami.
PRINCI WILLIAM NË CHRISTCHURCH, VIZITË TE BABË E BIJË TË PLAGOSUR

Ai vizitoi në spital 4-vjeçaret Alin Alsati, si dhe babain e saj Wassei, të cilët u plagosën gjatë të shtënave nga një ekstremist i bardhë.

Gjatë vizitës së tij, Princi William u takua gjithashtu me oficerë policie, oficerë mjekësorë të urgjencës dhe mjekë spitalorë në Christchurch dhe lavdëroi punën e tyre.

Ai u takua dhe me kryeministren Jacinda Ardern, e cila tha më parë se vizita e Princit do ta ndihmonte Zelandën e Re. /tesheshi.com/