Princi i PlayBoy vdes në moshën 38-vjeçare, varroset me ceremoni fetare

Azim ka ndërruar jetë në moshën 38-vjeçare si pasojë e një sëmundje të rëndë.

ShowBiz

26/10/2020 17:21

Princi Azim ka ndërruar jetë si pasojë e një sëmundje të rëndë, shkruajnë mediat e huaja, transmeton lajmi.net.

Nuk dihej saktësisht se çfarë sëmundje kishte mirëpo mendohet se ka vuajtur nga kanceri.

Princi Azim, fëmija i gjashtë i Sulltanit dhe i katërti në radhë të fronit, vdiq në kryeqytetin e Bandar Seri Begawan rreth orës 10 të mëngjesit të shtunën.

Në përputhje me traditën islamike, varrimi i tij u mbajt në të njëjtën ditë para se të deklarohej shtatë ditë zie kombëtare, gjatë së cilës festimet u ndaluan.

I njohur si anëtar i setit ndërkombëtar të avionëve, Azimi shpesh ishte fotografuar duke fërkuar shpatullat me të famshëm në ahengje luksoze në Evropë dhe SH.B.A.
Fantastikisht i pasur, pasuria neto e Azimit u vlerësua të ishte 5 miliardë dollarë në kohën e vdekjes së tij, sipas Media, Entertainment dhe Arts Worldwide.

Michael Jackson, Pamela Anderson dhe Joan Collins u fotografuan të gjithë së bashku me princin ndër vite, duke përfshirë në bash ditëlindjen e tij të 30-të./Lajmi.net/