Princi Harry dhe Meghan Markle qëndruan në ndërtesën luksoze të OKB-së në një udhëtim në New York

8:04 | 13 Nentor 2021

Foto: Getty Images

Çifti qëndruan në hotelin Carlyle gjatë vizitës së tyre më të fundit në qytetin e Nju Jorkut, në vend të kësaj qëndruan në një apartament luksoz në 860 United Nations Plaza në East Side të Manhattanit.

Një burim tha se ndërsa dyshja qëndronin në ndërtesën ekskluzive, “Ata kishin tetë truproja dhe një furgon vëzhgimi në vend – dhe ata hynin dhe dilnin nëpër bodrum”, transmeton lajmi.net.

Burimi shtoi: “Ata po qëndronin në apartamentin me katër dhoma gjumi të një shoku me pamje nga lumi”.

Është e paqartë se kush ishte shoku – ose në cilin apartament ata qëndruan.

Një apartament nën çati me katër dhoma gjumi në ndërtesë është aktualisht në shitje për 3.75 milionë dollarë, ndërsa një tjetër apartament nën çati me tre dhoma gjumi, 4000 metra katrorë do të kushtojë 6.9 milionë dollarë.

Një tjetër burim tha se dyshja vendosën të qëndronin në një rezidencë private në këtë udhëtim.

Ndërsa ishin në qytet, çifti ndoqi Galën e Përshëndetjes së Lirisë në Muzeun Intrepid Sea-Air-Space të mërkurën mbrëma teksa thuhet se janë larguar të enjten./Lajmi.net/