Presidentja kroate thyen heshtjen, flet për ‘afërsinë’ me Trumpin (Video) – Lajmi.net
Presidentja kroate thyen heshtjen, flet për ‘afërsinë’ me Trumpin (Video)
Autori: Lajmi.net BotaLajme 11:50, 17 June 2017
Presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar Kitaroviq dhe presidenti amerikan, Donald Trump, u bën skandal i botës me mënyrën e sjelljes në samitin e NATO-s në Bruksel.

Grabar Kitaroviq, është parë gjatë tërë kohë pranë Trumpit, ndërsa ishin mediat ato që e ekzagjeruan afërsinë e saj ndaj këtij të fundit, transmeton lajmi.net.

Mirëpo, presidentja kroate thyen heshtjen, ajo në një interviste për novelist.hr, ka thënë se ajo ishte ftuar nga Trump që të afroheshin për fotografi.

Ajo thotë, se ajo që është parë në media ishte vetëm një pjesë e historisë së trilluar dhe e keq raportuar nga gazetarët.

Më tutje Grabar Kitaroviq, thotë se ajo në samitin e NATO-s ka tentuar me gjithë forcën ta paraqes Kroacinë si është me së miri. /Lajmi.net/

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO