Presidentja kroate i bashkohet festës në zhveshtore: Për Kroacinë jetën do ta japim! /VIDEO – Lajmi.net
Presidentja kroate i bashkohet festës në zhveshtore: Për Kroacinë jetën do ta japim! /VIDEO
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSport 23:50, 7 July 2018
I gjithë ekipi i Kroacisë, së bashku me presidenten Kolinda Grabar Kitarovic dhe presidentin e Federatës së Futbollit, Davor Suker, janë duke e festuar suksesin në Kupën e Botës në zhveshtore.

Kroacia u bë skuadra e katërt që siguron gjysmëfinalen në Kupën e Botës, duke e mposhtur Rusinë pas ekzekutimit të penalltive.

Urimi i parë ekipit kroat, i ka ardhur nga presidentja Kolinda, e cila ka shkuar në zhveshtore për të uruar skuadrën, e po ashtu për të festuar së bashku me ta.

“Thirr, ti vetëm thirr, të gjithë trimat për ty do ta japin jetën”, ka shkruar ajo në Facebook, ku na sjellë edhe disa pamje të veçanta nga festa në zhveshtore.

Këtë moment të veçantë, ju ftojmë ta ndiqeni në videon e mëposhtme./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO