Presidenti karizmatik ia shet Schickun Romës dhe jo Interit, arsyeja është e “çmendur”

Patrick Schick do të transferohet te Roma.

Sport

23/08/2017 20:18

Lajmi konfirmohet nga “Sky”, që zbulon se zyrtarizimi do të bëhet gjatë kësaj jave.

Verdhekuqët kanë arritur marrëveshjen finale me Sampdorian, përcjellë “Lajmi.net”.

Roma do të paguajë 38 milionë euro për sulmuesin.

Për të ishte i interesuar edhe Interi, por presidenti i Sampdorias, Massimo Ferrero, është tifoz i flaktë i Romës. /Lajmi.net/