Të Infektuar: 1147

Të Shëruar: 874

Të Vdekur: 30

Presidenti i UEFA, Ceferin: Jam optimist, Serie A do të përfundojë

17:30 | 6 Prill 2020

Presidenti i UEFA, Aleksandar Ceferin, është shprehur optimist sa i përket rifillimit të sezonit.

FIGC dhe Lega Serie A janë të vendosura të përfundojnë sezonin aktual, sipas qëndrimeve të zbuluara nga mbledhja e mbajtur sot.

Në të njëjtë linjë të mendimit qëndron edhe presidenti i UEFA, Aleksandar Ceferin, i cili beson se Italia do t’ia dalë të mbyll sezonin në fusha të blerta.

“Serie A do të përfundojë. Jam optimist edhe pse tani unë nuk mnud të premtoj ose të garantoj diçka”, ka thënë Ceferin, transmeton lajmi.net.

Në Serie A kanë vendosur sot që të reduktojnë pagat deri në 1/3, në secilën skuadër.

Sa i përket pjesës së rikthimit në fushën e blertë, çdo gjë mbetet në pikëpyetje, përveç dëshirës – ajo është aty. /Lajmi.net/