Premier Liga: 6 asistuesit më të mirë të sezonit

Futbolli anglez ka hyrë në një fazë mjaft interesante për momentin, teksa lajmi.net ju sjellë asistuesit më të mirë për këtë sezon.

Sport

02/11/2014 09:50

Cesc Fabregas ka shkëlqyer që pas transferimit të tij te skuadra e Chelseas nga Barcelona. Ai momentalisht numëron 9 asistime në Premier Ligë, dhe kryeson listën.

Në vendin e dytë është super-lojtari i Sëanseas, Gylfi Sigurdsson i cili deri tani ka bërë shtatë asistime.

Pas tij janë Tadic dhe Baines me nga gjashtë asistime, teksa Di Maria dhe Brunt kanë nga katër asistime.

Lista

Fabregas – 9 asistime
Sigurdsson – 7
Tadic, Baines – 6
Brunt, Di Maria – 4