Portugali – Holandë, publikohen formacionet zyrtare

19:44 | 9 Qershor 2019

Portugalia dhe Holanda do luajnë për herë të parë finalen e madhe të Ligës së Kombeve në kuadër të Ligës A.

Kombëtarja iberike vjen në këtë ndeshje pas triumfit 3-1 ndaj Zvicrës, me një paraqitje magjike nga Crstiano Ronaldo.

Ndërkohë, ‘Tulipanët’ eliminuan Anglinë pas kohës shtesë me po të njëjtin rezultat, përcjell lajmi.net.

Fernando Santos këtë ndeshje ka vendosur të mos inkuadroj nga fillimi Joao Felix dhe Ruben Neves.

Më poshtë ua përcjellim formacionet zyrtare të të dyja skuadrave, teksa ndeshja starton nga ora 20:45. /Lajmi.net/

Portugalia

HOLANDAKombëtarja iberike vjen në këtë ndeshje pas triumfit 3-1 ndaj Zvicrës, me një paraqitje magjike nga Crstiano Ronaldo.