Polonia dyfishon epërsinë – kush tjetër pos Lewandowskit

Polonia e ka shënuar golin e dytë të ndeshjes ndaj Arabisë Saudite. Ishte lojtari i tyre kryesor, Robert Lewandowski, e ka shënuar golin e epërsisë së dyfishtë. E gjitha kjo ndodhi në minutën e 82’, ku pas një gabimi në mbrojtjen e Arabisë Saudite, lojtari u gjet mirë dhe realizoi. Pas golit, lojtari pati lot…

Sport

26/11/2022 15:51

Polonia e ka shënuar golin e dytë të ndeshjes ndaj Arabisë Saudite.

Ishte lojtari i tyre kryesor, Robert Lewandowski, e ka shënuar golin e epërsisë së dyfishtë.

E gjitha kjo ndodhi në minutën e 82’, ku pas një gabimi në mbrojtjen e Arabisë Saudite, lojtari u gjet mirë dhe realizoi.

Pas golit, lojtari pati lot gëzimi pasi ishte goli i tij i parë në një ndeshje Botërori.

Më poshtë gjeni golin e Lewandowskit. /Lajmi.net/