Të Infektuar: 14119

Të Shëruar: 10546

Të Vdekur: 563

Policia shqipton 873 gjoba për mos respektim të masave mbrojtëse ndaj COVID-19

9:13 | 17 Shtator 2020

Një aksident trafiku me fatalitet ka ndodhur në 24 orët e fundit, ndërsa 23 aksidente të tjera me të lënduar.

Policia ka njoftuar se po ashtu kanë ndodhur 30 aksidente trafiku me dëme materiale.

Brenda një dite policia ka shqiptuar 1 mijë e 196 tiketa trafiku. Ndërsa, 873 tiketa janë shqiptuar për mos respektim të masave mbrojtëse ndaj COVID-19.

Policia brenda 24 orëshit arrestoi 21 persona dhe dërgoi 12 në mbajtje.

Kurse, 2 persona janë në vuajte të dënimit. /Lajmi.net/