Policia konfiskon mbi 400 kilogram duhan

Polica e Kosovës ka konfiskuar mbi 400 kilogramë duhan të papërpunuar e cila në tregun e Kosovës kishte hyrë në mënyrë ilegale nga Novi Pazari.

Lajme

28/06/2015 09:32

Sipas njoftimit të policisë gjatë një kontrolli në Tregun Gjelbër në Prishtinë, gjatë kontrollin në dy vetuar është gjetur 496.40 kilogramë duhan të pa përpunuar e cila në tregun e Kosovës kishte hyrë në mënyrë ilegale nga Novi Pazari.

Policia njofton se më këtë rast janë të dyshuarit me shtetas të Serbisë janë dërguar në mbajtje, kurse  automjetet dhe malli janë konfiskuar.(lajmi.net).