Policia jep detaje për përleshjen mes tifozëve të Prishtinës dhe Llapit

21:04 | 11 Maj 2019

Pas ndeshjes mes Prishtinës dhe Llapit, ku vendasit arritën fitore me rezultat minimal, situata në mes të tifozëve ka eskaluar totalisht.

I pari që ka reaguar ishte kryetari i ‘Legjendave’, Bajram Bejtuhallu, i cili tha se 6 tifozë të Llapit janë sulmuar me thikë në Prishtinë.

Një gjë e tillë u hodh poshtë menjëherë nga udhëheqësi i ‘Plisave’, Albert Kastrati, i cili mohoi të kenë pasur gisht në këto therrje, shkruan lajmi.net.

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për lajmi.net, ku ka konfirmuar se janë lënduar dy persona, prej tyre njëri është i therrur dhe po merr tretman në QKUK.

PK gjithashtu tregoi se ngjarja ka ndodhur në afërsi të sheshit Nëna Terezë, por ende nuk dihet saktësisht se cilës palë i takojnë tifozët e lënduar.

‘’Rreth orës 19:30, nga QKUK, jemi njoftuar për dy persona të lënduar, njëri prej tyre dyshohet të jetë i therrur me thikë. Derisa personat po marrin trajtimin mjekësor, njësitet policore janë duke punuar në zbardhjen e këtyre dy rasteve që kanë ndodhë në afërsi të sheshit Nëna Terezë, ku dyshohet se ka pasë përleshje mes tifozëve pas një ndeshje futbollistike’’, konfirmoi për lajmi.net zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti. /Lajmi.net/