Policia jep detaje për aksidentin në Makovc, ku mbeti i vdekur një person

Policia sqaron se dje në fshatin Makovc të Prishtinës ka ndodhur një aksident trafiku ku një person ka humbur jetën.

Lajme

08/04/2018 10:40

Sipas Policisë në aksident lëndime fatale ka pësuar ngasësi i veturës, që ka bërë vetaksident  ndërsa tre pasagjerët e tij kanë pësuar lëndime trupore dhe janë dërguar në QKUK për tretman mjekësor.

“Ngasësi mashkull K-shqiptar me veturë të tij nga pa kujdesia ka shkaktuar vetë aksident trafiku. Si pasoj e aksidentit, lëndime fatale ka pësuar ngasësi i veturës, ndërsa tre pasagjerët e tij meshkuj K-shqiptar kanë pësuar lëndime trupore dhe janë dërguar në QKUK për tretman mjekësor. Trupi i pa jetë do të dërgohet për obduksion. Rasti është duke u hetuar”, thuhet në raportin e Policisë. /Lajmi.net/