Policia i konfiskon para një maqedoni, nuk i kishte deklaruar

Duke mos e bërë të ditur shumën e parave, Policia ka njoftuar se ka konfiskuar një sasi të tyre nga një shtetas maqedon.

Lajme

11/11/2017 10:15

Në SPK Hani Elezit, Policia ka njoftuar se gjatë kontrollës në veturën BMË me targa SK- të cilën e drejtonte i dyshuari mashkull Shqiptar shtetas i Maqedonisë janë gjetur të fshehura para te padeklaruara.

Me vendim të prokurorit parat janë konfiskuar ndërsa i dyshuari dhe vetura janë liruar në procedurë të rregullt.

Rasti është proceduar për “mosdeklarim i parave”. /Lajmi.net/