Polici qëllon me pistoletë në gjoks shqiptarin

Një shqiptar është plagosur me armë zjarri në Itali nga një karabinier.

Bota

03/04/2018 07:16

Siç raportojnë mediat lokale ngjarja ndodhi në autostradën “A2” në Salerno. Një efektiv i stacionit në Battipaglia, ishte duke ndjekur me makinë një makinë tip “Fiat Croma” me në bord tre persona. Makina ishte e sinjalizuar si e vjedhur. Në një moment, 3 personat në Fiat braktisin mjetin dhe ia mbathin në këmbë.

Efektivi ishte duke kaluar pjesën ndarëse metatile të rrugës për të arritur personat që po largoheshin. Në një moment një ata kthehet në drejtim të agjentit, i cili teksa rrëzohet nga ndarësja metalike e rrugës qëllon me pistoletë.

Plumbi kap një 42-vjeçar shqiptar në gjoks. Identiteti i të plagosur nuk bëhet i ditur nga mediat italiane.

Raportohet se shqiptari është transportuar në spital dhe po i nënshtrohet një ndërhyrje kirurgjikale.