Polici izraelit gjuan për vdekje 16 vjeçarin palestinez (Video)

Një 16 vjeçar palestinez është vrarë nga një polic izraelit, pasi mendohet që ka tentuar që të godas me thikë policin.

Bota

20/10/2015 17:28

Sipas zëdhënësit të policisë, djali u godit dhe u vra në Jerusalem pasi tentoi ta sulmojë me thikë policin, pasi ky i fundit i kërkoi kartën e identifikimit, shkruan Dailymail.

Ngjarja me fatalitet ndodhi shumë afër vendit ku ditë më parë dy palestinezë hipën në autobus dhe filluan të gjuajnë tek pasagjerët, herët gjatë kësaj jave, transmeton lajmi.net.

Policia tha se sulmuesi 16-vjeçar ishte nga Xhebel Mukaber, e njëjta lagje ku gjendej shtëpia e tre palestinezëve të cilët kryen sulme më parë këtë javë./lajmi.net.

YouTube player