Pogba nuk duron fyerjet ndaj fesë islame, tërhiqet nga Kombëtarja e Francës?

Paul Pogba i ka dhënë fund karrierës së tij me kombëtare.

Sport

26/10/2020 09:59

Ylli francez i futbollit, Paul Pogba, duket se i ka dhënë fund karrierës së tij me kombëtaren e Francës.

Ngjarjet e fundit që kanë tronditur Francën kanë shtyrë që edhe presidenti i Francës të ketë disa komente më të ashpra ndaj fesë islame.

Komentet e Macron duket se nuk i kanë pëlqyer Paul Pogba, i cili tashmë raportohet të ketë vendosur tërheqjen nga kombëtarja, transmeton lajmi.net.

Lajmi ka qarkulluar nëpër mediet britanike dhe ato franceze, por nuk ka asgjë zyrtare sa i përket pensionimit të Pogba nga kombëtarja.

Mbetet të shihet nëse kjo do të zyrtarizohet ndërkohë. /Lajmi.net/