Pochettino mbron vendimin e tij për të zëvendësuar Messin: Duhet të marrim vendime të ndryshme

8:23 | 20 Shtator 2021

Mauricio Pochettino ka mbrojtur veten pasi zgjodhi të zëvendësojë Lionel Messin gjatë ndeshjes së skuadrës së tij me Lyon të dielën, me shefin e Paris Saint-Germain duke thënë se “menaxherët janë atje për të marrë vendime”.

Messi, i cili po bënte debutimin e tij në shtëpi, dukej i frustruar kur u tërhoq pas 75 minutash pasi nuk arriti të shënonte.

Ai dukej se i tha diçka Pochettinos teksa po shkonte drejt stolit.

Ndeshja ishte e barabartë me 1-1 në atë fazë, por Mauro Icardi doli me një fitues të minutës së fundit për t’i fituar PSG-së të tre pikët.

I pyetur pse vendosi të zëvendësojë argjentinasin, Pochettino tha: “Të gjithë e dinë që ne kemi lojtarë të mëdhenj në ekip.

“Ne kemi një skuadër shumë të pasur prej 35 lojtarësh. Pastaj ne duhet të bëjmë zgjedhje. Me 11 që duhet të fillojnë. Dhe pastaj ne duhet të marrim vendime gjatë lojës.

“Ndonjëherë këto zgjedhje paguhen dhe ndonjëherë jo. Por kjo është arsyeja pse ne jemi duke qëndruar para stolit duke menduar se çfarë të bëjmë. Dhe ato vendime që duhet të merrni, duhet të pajtoheni pavarësisht nëse gjërat shkojnë mirë apo jo”, përfundoi Pochettino. /Lajmi.net