Plzen aludoi në penallti, gjyqtari shkon të shikojë në VAR – ky është vendimi

Po rrjedhë minuta e 51-të në ndeshjen ndërmjet Viktoria Plzenit dhe Ballkanit në Ligën e Konferencës. Futbollistët e Viktoria Plzen aloduan në një 11-metërsh për ta në minutën e 50-të, shkruan lajmi.net. Gjyqtari kryesor i takimi e rishikon rastin në VAR dhe në fund merr vendim se rasti nuk kishte të bënte për penallti. Rezultati…

Sport

21/09/2023 22:10

Po rrjedhë minuta e 51-të në ndeshjen ndërmjet Viktoria Plzenit dhe Ballkanit në Ligën e Konferencës.

Futbollistët e Viktoria Plzen aloduan në një 11-metërsh për ta në minutën e 50-të, shkruan lajmi.net.

Gjyqtari kryesor i takimi e rishikon rastin në VAR dhe në fund merr vendim se rasti nuk kishte të bënte për penallti.

Rezultati deri më tani vazhdon të jetë i pandryshuar 0:0.

Sfida ndërmjet Viktoria Plzenit dhe Ballkanit është në kuadër të Grupit C në Ligën e Konferencës.

Në këtë grup janë edhe Dinamo Zagrebi e Astana./Lajmi.net/