Të Infektuar: 10419

Të Shëruar: 6058

Të Vdekur: 341

Platini: Juventus mund ta fitojë Ligën e Kampionëve

9:39 | 25 Mars 2015

Presidenti i UEFA-s, Michel Platini beson se Juventus është kandidat serioz për të triumfuar në edicionin e sivjetmë të Ligës së Kampionëve.

Presidenti i UEFA-s, Michel Platini beson se ish skuadra e tij, Juventus, mund të shpallet kampion i Evropës, gjatë këtij sezoni.

Bianconerët do të ndeshen me Monacon në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, dhe Platini beson se ata mund të shkojnë deri në fund duke luftuar për titullin kontinental.

“Juventus kësaj radhe mund ta fitojë Ligën e Kampionëve”, deklaroi Platini gjatë një interviste me të përditshmen sportive italiane “Tuttosport”.