Të Infektuar: 106.192

Të Shëruar: 97.057

Të Vdekur: 2.202

Plani po ndryshon: Kampionati Evropian do të luhet në 3 deri në 4 vende

14:06 | 29 Tetor 2020

Shtëpia Evropiane e Futbollit është në rrugën e saj për të braktisur planin për të luajtur Kampionatin Evropian në 12 qytete të ndryshme dhe tani do të përqendrohet në opsionin e mbajtjes së një maksimumi nga 3 deri në 4 vende.

Në atë mënyrë, ”Wembley” mund të humbasë nikoqirin në finale nëse stadiumet në Angli nuk hapen deri në verën e ardhshme.

Sipas planit origjinal në ”Wembley”, do të luheshin shtatë ndeshje, përfshirë dy gjysmëfinalet dhe finalja. Sidoqoftë, nëse nuk mund të ketë tifozë, finalet e EURO 2020 sigurisht që nuk do të luhen atje.

Shqetësimi më i madh i UEFA-s është nëse vendet pritëse do të jenë në gjendje të lejojnë tifozët dhe sponsorë në stadiume. Prandaj, ka shumë të ngjarë që Evropiani të mbahet në 3 deri në 4 vende në vend të 12 qyteteve. /Lajmi.net/