Të Infektuar: 1147

Të Shëruar: 874

Të Vdekur: 30

Plani B për meçin Khabib – Ferguson, oferta zyrtare në tavolinë

17:43 | 5 Prill 2020

Meçi mes Khabib Nurmagomedov dhe Tony Ferguson mund të zhvillohet pasi Bjellorusia zyrtarisht ka ofruar të presë luftën për titullin bllokbaster, me UFC duke e konsideruar propozimin si ‘planin B’.

Shpresohet që lufta e UFC midis Nurmagomedov dhe Ferguson ende të mund të ndodhë më 18 prill, pavarësisht se u mendua që nuk do të zhvillohej pasi luftëtari rus kishte ngecur në shtëpi.

Sidoqoftë, periudha e pritur me padurim është ringjallur pasi autoritetet e Bjellorusisë kanë paraqitur një ofertë për të organizuar luftën, transmeton lajmi.net.

Liga e futbollit të Bjellorusisë ka vazhduar pavarësisht shpërthimit të koronavirusit dhe presidenti Alexander Lukashenko tani po shpreson të organizojë ndeshjen e Nurmagomedov kundër Ferguson.

Drejtori ekzekutiv i Federatës Bjelloruse të Luftimeve nga Hand to Hand & MMA, Maxim Korolkov, ka folur në UFC rreth pritjes së UFC 249 dhe thotë se ato janë duke u konsideruar si ‘plani B’. /Lajmi.net/