Pjesa e parë: Kosova 35-35 Lituania – Lajmi.net
Pjesa e parë: Kosova 35-35 Lituania
Autori: Lajmi.net BasketbollSport 19:45, 24 November 2017
Lajmi.net
Ka përfunduar pjesa e parë e përballjes Kosovë – Lituani.

Pjesa e parë e ndeshjes së vlefshme për kualifikimet për botërorin e Rusisë, ka përfunduar baras, 35:35.

Përfaqësuesja e Kosovës regjistroi start të mirë në çerekun e parë, duke shënuar pikët e para përmes Dardan Berishës, që shënoi tre pikë.

Kosova arriti që çerekun e parë ta fitoi me një pikë epërsi, 21:20.

Çereku i dytë, ishte i ngjashëm me të parin, me Lituaninë që fituan me një pikë epërsi, për të shkuar në pushimin e pjesës së parë me rezultat të barabartë 35:35./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO