Pirlo: Sonte do ta marrim vesh nëse Ronaldo mund të luajë

Strategu i Juventusit, Andrea Pirlo, foli sot në konferencën për shtyp para ndeshjes së nesërme midis Juventus dhe Barcelona.

Sport

27/10/2020 15:23

Pirlo konfirmoi se Chiellini do të humbasë këtë ndeshje për shkak të dëmtimit, dhe Leonardo Bonucci është nën pikëpyetje. Bonucci nuk ka stërvitur sot, por ekziston mundësia që ai të luajë nesër. Situata e De Ligt është pak e komplikuar, holandezi po stërvitet por mjekët akoma nuk japin drita jeshile për t’u kthyer në fushë.

Pyetja është nëse Ronaldo do të jetë në gjendje të luajë? Pirlo konfirmoi se gjatë ditës, ata ndoshta do të marrin rezultatet e testit të tij sonte, dhe nëse ai është negativ Ronaldo do të jetë në gjendje të luajë.

“Sonte do të marrim një përgjigje për Ronaldon, Chiellini sigurisht nuk luan, ne do të dimë për Bonucci nesër. De Licht po stërvitet, por ekipi mjekësor nuk ka dhënë ende dritën jeshile”, tha Pirlo.

Pastaj ai foli për kundërshtarin.

“Barcelona është një ekip me kampionë të mëdhenj, nëse duam një rezultat pozitiv do të duhet të jemi në një nivel të lartë. Lojtarët duhet të luajnë sa më mirë që dinë”, përfundoi ai. /Lajmi.net/