Pique, i gatshëm t’i bashkohet Chelseas

Qendërmbrojtësi i Barcelonës, Gerard Pique, është i gatshëm t’i bashkohet Chelseas, ka bërë të ditur portali spanjoll “Fichajes”.

Sport

07/11/2014 08:50

E ardhmja e Gerard Pique në Barcelonë është në dyshim si kurrë më parë.

Qendërmbrojtësi spanjoll nuk është duke luajtur me vazhdimësi në formacionin bazë të Luis Enriques dhe spekulohet se mund të largohet nga Camp Nou.

Dhe, sipas portalit “Fichajes”, ish anëtari i Manchester Unitedit mund të rikthehet në Premierligë, duke nënshkruar për Chelsean.

Jose Mourinho është i interesuar për transferimin e Piques të cilin e konsideron si pasardhës të kapitenit John Terry, dhe mbrojtësi i Barcelonës thuhet se është i gatshëm të pranojë një ofertë nga Blues.