Philadelphia 76ers fiton me rezultat të ngushtë ndaj Brooklyn Nets

Philadelphia 67ers ka marrë një fitore të madhe ndaj Brooklyn. Ata mposhtën 137 – 133 skuadrën e Brooklyn Nets, shkruan lajmi.net. Ndeshja filloi në mënyrë spektakolare me të dy ekipet që po shkëlqenin. Çereku i parë ishte i zjarrtë dhe u mbyll me pikë të barabarta. Por, në të dytin më dominues ishin Philadelhia duke…

Sport

26/01/2023 11:41

Philadelphia 67ers ka marrë një fitore të madhe ndaj Brooklyn.

Ata mposhtën 137 – 133 skuadrën e Brooklyn Nets, shkruan lajmi.net.

Ndeshja filloi në mënyrë spektakolare me të dy ekipet që po shkëlqenin.

Çereku i parë ishte i zjarrtë dhe u mbyll me pikë të barabarta.

Por, në të dytin më dominues ishin Philadelhia duke triumfuar me 10 pikë diferencë.

Kjo bëri që më pas ata të shpalleshin fitues.

Dy çerekët e tjerë ishin pothuajse të barabartë, por në fund fituan Philadelphia.

Për skuadrën triumfuese të dalluar ishin Seth Curry me 32 pikë dhe Kyrie Irving me 30 gjithsej.

Për Brooklyn lojë të mirë bëri Tyrese Maxey me 27 pikë të shënuara.

Nga 47 ndeshje për Philadelphia ata kanë 31 fitore dhe 16 humbje.

Kurse Brooklyn Nets kanë 29 fitore dhe 18 humbje gjithsej këtë sezon në NBA./Lajmi.net/