Pezullohet për 30 ditë, bojkoti i punës nga avokatët – Lajmi.net
Pezullohet për 30 ditë, bojkoti i punës nga avokatët
Autori: Lajmi.net LajmeNacionale 19:20, 11 January 2019
KGJK ka shfuqizuar rekomandimin e datës 28.12.2018 dhe urdhëresave të tjera në tërë territorin e Republikës së Kosovës.

Oda e Avokatëve të Kosovës deklaron se do të pezullohet përkohësisht vendimi i Këshillit Drejtues të OAK-ut, i datës 05.01.2019 për bojkotin e punës.

“Kjo pasi që KGJK ka shfuqizuar rekomandimin e datës 28.12.2018 dhe urdhëresave të tjera në tërë territorin e Republikës së Kosovës”

“Ky pezullim do të zgjasë për periudhën kohore prej 30 ditësh brenda të cilës periudhë kohore OAK dhe KGJK do të arrijnë marrëveshje lidhur me kërkesat që do të dakordohen bashkarisht”, shkruhet në komunikatën e dërguar nga OAK. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO