Pettis bën rikthim të jashtëzakonshëm me nokaut brutal ndaj Horiguchi

11:18 | 6 Dhjetor 2021

Sergio Pettis bëri një nga rikthimet më të çmendura në kujtimet e fundit kur e mposhti Kyoji Horiguchi në ngjarjen kryesore të “Bellator 272”.

Pettis (21-5 MMA) po kërkonte të fitonte mbrojtjen e tij të parë të titullit në karrierë kur u përball me ish-kampionin Horiguchi (29-3 MMA), transmeton lajmi.net.

Ngjarja kryesore në “Bellator 272” përfundoi në mënyrë spektakolare. Pasi kaloi në dukje në tre raundet e fillimit të luftës, Horiguchi u kap nga një grusht i pasmë Pettis në raundin e katërt që i ndaloi aspiratat për titull. Siç shihet më poshtë, Sergio Pettis e mposhti atë japonez të shquar të ftohtë me goditjen e egër.

Horiguchi pastaj e la kafazin me barelë dhe u transportua në spital./Lajmi.net/