Peshat zyrtare të Joshua dhe Franklin, nesër zhvillohet super meçi

Anthony Joshua dhe Jermaine Franklin sot gjatë ditës kanë bërë matjet zyrtare para super meçit të natës së shtunë. Ish-kampioni i botës, Joshua ka peshuar 255.4Ibs, kurse kundërshtari i tij, 234.1Ibs, shkruan Lajmi.net Anthony Joshua weighs in at 255lbs, 11lbs heavier than Usyk 2 whilst Jermaine Franklin hits the scales at 234lbs, a HUGE 23lbs…

Sport

31/03/2023 16:34

Anthony Joshua dhe Jermaine Franklin sot gjatë ditës kanë bërë matjet zyrtare para super meçit të natës së shtunë.

Ish-kampioni i botës, Joshua ka peshuar 255.4Ibs, kurse kundërshtari i tij, 234.1Ibs, shkruan Lajmi.net

Jermaine Franklin nga Amerika, në total ka zhvilluar 22 luftëra, ka fituar 21 (14 me nokaut) dhe ka humbur në një lutë.

Kurse, Joshua ka një bilanc më të dobët sesa kundërshtari i tij. Britaniku në total ka zhvilluar 27 meçe, ka fituar në 24 (22 me nokaut) dhe ka humbur në 3 meçe (1 me nokaut).

Meçi mes Joshua dhe Franklin zhvillohet nesër në O2 Arena në Londrës, rreth orës 23:00./Lajmi.net/