Përleshje masive në NBA, gjyqtari përjashton pesë basketbollistë

Ndeshja ndërmjet Minesota Timberwolves dhe Orlando Magic u përcoll me një përleshje masive. Pesë lojtarë u përjashtuan pas një përleshjeje masive gjatë fitores 127-120 të Magic ndaj Timberwolves të premten mbrëma në Minesota, transmeton lajmi.net. Mo Bamba dhe Austin Rivers shkëmbyen grushte gjatë një përleshjeje në çerekun e tretë përpara se lojtarët e tjerë të…

Sport

04/02/2023 10:37

Ndeshja ndërmjet Minesota Timberwolves dhe Orlando Magic u përcoll me një përleshje masive.

Pesë lojtarë u përjashtuan pas një përleshjeje masive gjatë fitores 127-120 të Magic ndaj Timberwolves të premten mbrëma në Minesota, transmeton lajmi.net.

Mo Bamba dhe Austin Rivers shkëmbyen grushte gjatë një përleshjeje në çerekun e tretë përpara se lojtarët e tjerë të futeshin me shpejtësi dhe të përfshiheshin.

Gjyqtarët përfundimisht ndanë të dy palët dhe përjashtuan nga loja Bamba e Rivers si dhe Princi Taurean, Jaden McDaniels, Jalen Suggs.

“Ky nuk është një moment i mirë për mua”, tha Rivers pas ndeshjes.

“Ndihem në siklet. Unë jam më i moshuari në ekip. Unë e konsideroj veten lider të ekipit, ose një nga drejtuesit e ekipit. Ishte një lojë e çuditshme dhe nuk mendoj se kjo ndihmoi fare. Nëse diçka për momentin, unë jam thjesht (shënuar) që humbëm dhe se kisha (diçka) të bëja me këtë. Nuk më bën të ndihem mirë”, përfundoi ai.

Më poshtë lajmi.net jua përcjell momentin e përleshjes: