Përkundër formës së mirë, Balotelli nuk ftohet me kombëtaren – Lajmi.net
Përkundër formës së mirë, Balotelli nuk ftohet me kombëtaren
Autori: Lajmi.net Euro 2020Lajme futbolliSport 20:06, 15 March 2019
Roberto Mancini ka publikuar sot listën për dy ndeshjet e para të Italisë, në kuadër të kualifikimeve të Euro 2020.

Në mesin e 29 emrave të ftuar nga Mancini, aty nuk figuronte emri i Mario Balotellit, i cili po kalon në një formë mjaftë të mirë me Marseille.

Italia do të përballet me Finlandën dhe Lihtenshtajnin në dy ndeshjet e para për të nisur kampanjën e kualifikimeve Euro 2020.

Quagliarella dhe Ciro Immobile janë preferuar më shumë për qendrën e sulmit. Më poshtë lajmi.net ua përcjell listën e plotë të Italisë për këto dy ndeshje.

Portierët: Alessio Cragno, Gianluigi Donnarumma, Mattia Perin, Salvatore Sirigu

Mbrojtësit: Cristiano Biraghi, Leandro Bonucci, Giorgio Chiellini, Alessandro Florenzi, Armando Izzo, Gianluca ManciniCristiano Piccini, Alessio Romagnoli, Leonardo Spinazzola

Mesfushorët: Nicolo Barella, Bryan Cristante, Jorginho, Stefano Sensi, Marco Verratti, Nicolo Zaniolo

Sulmuesit: Federico Bernardeschi, Federico Chiesa, Stephan El Shaarawy, Vincenzo Grifo, Ciro Immobile, Moise Kean, Kevin Lasagna, Leandro Pavoletti, Matteo Politano, Fabio Quagliarella /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO