Përfundon sezoni për Michy Batshuayin – Lajmi.net
Përfundon sezoni për Michy Batshuayin
Autori: Lajmi.net BundesligaLajme futbolliSport 17:31, 16 April 2018
Michy Batshuayi dhe Borussia Dortmund kanë marrë një lajm të keq.

Për sulmuesin belg ka marrë fund ky sezon, pas dëmtimit të pësuar në derbin që Dortmund e humbi në udhëtim te Schalke.

Skuadra gjermane ka njoftuar se pas një testi mjekësor është mësuar se Batshuayi ka lënduar kyçin e këmbës, dhe do të humbas pjesën tjetër të sezoni.

Ky lëndim mund t’i kushtojë edhe me humbjen e Kupës së Botës nga sulmuesi belg.

Që nga huazimi në Bundesliga, Batshuayi ka zhvilluar disa paraqitje fenomenale duke shënuar 10 gola./Lajm.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO