Përfundon pjesa e parë: Kosova U21 në avantazh ndaj Andorra U21

Kombëtarja e Kosovës për grupmoshat U21 është duke fituar ndaj Andorras.

Sport

04/06/2022 18:48

Kosova U21 po fiton 1:0 në udhëtim te Andorra U21.

Ndeshje kjo e vlefshme për kualifikime në Kampionatin Evropian, transmeton lajmi.net.

Në minutën e 11` ishte Valmir Veliu që shënoi nga pika e bardhë, kështu duke ia dhënë epërsinë ‘Dardanëve’.

Në anën tjetër, edhe vendasit kishin raste, por nuk gjetën golin.

Kosova gjenden në grupin e G, së bashku me Anglinë, Republikën Çeke , Slloveninë, Shqipërinë dhe Andorran.

Nëse kombëtarja kosovare arrin fitore, atëherë do të shkojë në kuotën e 11 pikëve në vendin e tretë./Lajmi.net/