Përfundon pjesa e parë, Chelsea në epërsi ndaj West Hamit

14:19 | 4 Dhjetor 2021

Kanë përfunduar 45 minutat e parë të ndeshjes.

Skuadra e Chelseas është duke mposhtur West Hamin me rezultat 1-2, shkruan lajmi.net.

Mysafirët ishin më të mirë nga fillimi dhe gjetën golin e epërsisë në min e 28′ përmes Thiago Silvas.

Vendasit më pas morën iniciativën e lojës dhe arritën të barazojnë rezultatin në min e 40′ përmes Manuel Lanzinit që shënoi nga penalltia.

Por, krejt në fund të pjesës së parë në min e 44′ Mason Mount realizoi një gol të bukur për të vulosur rezultatin e pjesës së parë 1-2.

Mbetet të shihet se si do të rrjedhin 45 minutat e dyta të këtij takimi. /Lajmi.net/