Përfundon pjesa e parë: Bayern Munich në epërsi ndaj Barcelonës

21:45 | 14 Shtator 2021

Bayern Munich me plotë meritë është në epërsi ndaj Barcelonës pas pjesës së parë.

“Bavarezzët” janë në epërsi me rezultat minimal 0 – 1, shkruan lajmi.net.

Gjiganti gjerman ka dominuar në të gjitha aspektet që nga minuta e parë, por arriti të shënoi vetëm një herë.

Ishte Thomas Muller që realizoi nga largësia, derisa gjuajtja e gjermanit u devijua nga mbrojtësi Eric Garcia dhe në fund përfundoi në rrjetë (34′).

Gjatë kësaj pjesë, Barcelona nuk kishte asnjë gjuajtje në kornizën e portës.

Ndërkohë, rezultatet e pjesëve të para të tjera:

Chelsea 0 – 0 Zenit

Dynamo Kyiv 0 – 0 Benfica

Lille 0 – 0 Wolfsburg

Malmo 0 – 3 Juventus

Villarreal 1 – 1 Atalanta./Lajmi.net/