Përfundon pjesa e parë: Aston Villa avancon 1-0 ndaj Evertonit

Aston Villa është duke fituar me rezultar 1-0 ndaj skuadrës së Evertonit në kuadër të Premier League. Vendasit kaluan në epërsi me anë të Danny Ings në minutën e 32’. Anglezi mori një top në kufij të zonës dhe, mençur, u lirua nga mbrojtësit për ta gjetur fundin e rrjetës, transmeton lajmi.net. Evertoni arriti të…

Sport

13/08/2022 14:13

Aston Villa është duke fituar me rezultar 1-0 ndaj skuadrës së Evertonit në kuadër të Premier League.

Vendasit kaluan në epërsi me anë të Danny Ings në minutën e 32’.

Anglezi mori një top në kufij të zonës dhe, mençur, u lirua nga mbrojtësit për ta gjetur fundin e rrjetës, transmeton lajmi.net.

Evertoni arriti të shënojë një herë me anë të Gordon, por goli u anulua për pozicion jashtë loje.

Golin e Ings e gjeni këtu . /Lajmi.net/