Përfundon ndeshja: Polonia ia tregon dhëmbët Arabisë Saudite – e mposht 2-0

Ka përfunduar ndeshja në mes të Polonisë dhe Arabisë Saudite në kuadër të Kupës së Botës. Rezultati final i ndeshjes ishte 2-0, transmeton lajmi.net. Golat për Poloninë i shënuan Zielinski dhe Lewandowski. Si përfundim, polakët morën një fitore të vlefshme për kualifikim, ndërsa Arabia Saudite, përkundër përpjekjeve të mëdha, doli pa pikë nga stadiumi. /Lajmi.net/

Sport

26/11/2022 16:05

Ka përfunduar ndeshja në mes të Polonisë dhe Arabisë Saudite në kuadër të Kupës së Botës.

Rezultati final i ndeshjes ishte 2-0, transmeton lajmi.net.

Golat për Poloninë i shënuan Zielinski dhe Lewandowski.

Si përfundim, polakët morën një fitore të vlefshme për kualifikim, ndërsa Arabia Saudite, përkundër përpjekjeve të mëdha, doli pa pikë nga stadiumi. /Lajmi.net/