Përfundon ndeshja, Argjentinë – Irak

21:51 | 11 Tetor 2018

Ka përfunduar miqësorja në mes të Argjentinës dhe Irakut.

Argjentina ka arritur ta mposht Irakun me rezultat, 4:0.

Golat për kombëtaren argjentinase i kanë shënuar Lautaro Martinez në minutën e 18’, Pereyra (53’), Pezzella (82’) dhe Cervi (90’+2), raporton “lajmi.net”.

Argjentina ka arritur ta fitoj lehtësisht këtë ndeshje, pasi posedimi i topit ishte mbi 70 për qind.

Kujtojmë se Leo Messi ende po refuzon që të rikthehet te Argjentina, pas Kampionatit Botëror që u zhvillua në Rusi. /Lajmi.net/