Përfundon koha e rregullt: Klaksvik – Ballkani shkon në vazhdime

Ka përfunduar koha e rregullt në ndeshjen Klaksvik – Ballkani. 2:1 është rezultati i kohës së rregullt, në ndeshjen e kthimit, e vlefshme për kualifikueset në Ligën e Konferencës, në mes Klaksvik – Ballkani. U zhvillua një ndeshje me jo shumë raste nga ekipi kosovar. Ishte Korenica në pjesën e parë që kishte mundësinë më…

Sport

11/08/2022 21:55

Ka përfunduar koha e rregullt në ndeshjen Klaksvik – Ballkani.

2:1 është rezultati i kohës së rregullt, në ndeshjen e kthimit, e vlefshme për kualifikueset në Ligën e Konferencës, në mes Klaksvik – Ballkani.

U zhvillua një ndeshje me jo shumë raste nga ekipi kosovar.

Ishte Korenica në pjesën e parë që kishte mundësinë më të mirë për Ballkanin, por që nuk u tregua i saktë.

Në anën tjetër ekipi mysafirë krijuan disa raste, por as ata nuk ishin konkret.

Pak minuta pa përfunduar pjesa e parë, shënoi Krasniqi, por që gjyqtari e anuloi për pozicion jashtë loje.

Në pjesë e dytë u shënuan tri gola, dy nga vendasit një nga ekipi kosovar.

Në minutën e 56` ishte Mikkelson që shënoi dhe i dhuroi epërsinë ekipit vendas.

Ermal Krasniqi shënoi në të 83` për të barazuar ndeshjen në 1:1.

Kur po mendohej se gjithçka kishte përfunduar, ishte Da Sivla që shënoi për Klaksvik, duke i dhuruar sërish epërsinë.

Kështu me rezultat të përgjithshëm 4:4 ndeshja shkon në vazhdime./Lajmi.net/