Përfundon koha e rregullt: Eintracht Frankfurt – Rangers 1-1

Ka përfunduar koha e rregullt e ndeshjes finale të Europa Leagues në mes të Eintracht Frankfurt dhe Rangers.

Sport

18/05/2022 23:00

Të dyja skuadrat kanë shënuar nga një herë, kësisoj pas pak do t’i luajnë vazhdimet të cilat do ta përcaktojnë fituesin e takimit.

Për skocezët shënoi Aribo, ndërsa gjermanët e gjetën golin me Borren.

30 minutat e fundit dhanë një ndeshje më të “ndezur” sa u përket rasteve të krijuara nga të dyja palët.

Gjithsesi, përkundër përpjekjeve, asnjëra skuadër nuk arriti ta mbivendos superioritetin e saj ndaj tjetrës.

Pas pak fillojnë vazhdimet. /Lajmi.net/