Përdorimi i energjisë efikase ka rezultate mahnitëse! – Lajmi.net
Përdorimi i energjisë efikase ka rezultate mahnitëse!
Autori: Lajmi.net Energjia Efikase 10:01, 19 January 2018
Përdorimi efektiv i energjisë, rritja e vetë-mjaftueshmërisë energjetike dhe reduktimeve i emetimeve në Bjellorusi...

Rezultatet nga raportet tregojnë për përdorimin efektiv të energjisë dhe reduktimin e emetimeve mjedisore në Bjellorusi, transmeton lajmi.net

Efiçenca e energjisë është rritur, nxënësit, mësuesit, mjekët e pacientët marrin shërbime të përmirësuara për ngrohje dhe ndriçim në 745 ndërtesa të sektorit social në të gjitha rajonet e Bjellorusisë.

Nxehtësia është reduktuar me 50%, energjia elektrike u zvogëlua me 15%. Të gjitha janë si shkak i përdorimit të energjisë efikase. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO