Për herë të parë pas shumë vjetësh, Liga e Kampionëve nis pa dy yjet Messi – Ronaldo

Edicioni i ri në ligën më prestigjioze evropiane për klube, Liga e Kampionëve nis sonte me ndeshjet e para të fazës së grupeve. Në program për ditën e sotme janë plot tetë ndeshje në dy orare të ndryshme, shkruan lajmi.net. Sezoni i ri në kompeticionin më madhor të UEFA-s do të nis për herë të…

Sport

19/09/2023 13:32

Edicioni i ri në ligën më prestigjioze evropiane për klube, Liga e Kampionëve nis sonte me ndeshjet e para të fazës së grupeve.

Në program për ditën e sotme janë plot tetë ndeshje në dy orare të ndryshme, shkruan lajmi.net.

Sezoni i ri në kompeticionin më madhor të UEFA-s do të nis për herë të para pa dy yjet e futbollit Cristiano Ronaldon dhe Lionel Messin që po zhvillojnë karrierën jashtë Evropës.

Portugezi e kishte përshëndetur Evropën më parë për të zbarkuar në Arabinë Saudite, tek Al Nassr.

Pas sezonit të fundit të argjentinasit, pa trofe në Paris, edhe ai emigroi tek Inter Miami në MLS./Lajmi.net/