Për Haertel, fitorja kundër Krasniqit, suksesi më i madh në karrierë

8:16 | 12 Maj 2019

Stefan Haertel me fitoren kundër Haxhi Krasniqi ka arritur suksesin më të madh në karrierë.

31 vjeçari gjerman, ka zhvilluar vetëm luftën e 19-të gjatë karrierës së tij, ku ka regjistruar 18 fitore dhe një humbje.

Por, rripi i kategorisë super të mesme të Evropës i fituar në luftën kundër Krasniqit, është titulli i parë i tij profesionist.

“Shpresoj të mos jep rripi i fundit”, ka deklaruar Haertel pas ndeshjes, përcjell ‘lajmi.net’.

Sfida mes Krasniqit dhe Haertel zgjati 12 raunde, dhe fituesi u përcaktua me vendim unanim të gjyqtarëve.

Për Haxhi Krasniqin, kjo ishte humbja e gjashtë në 55 meçe./Lajmi.net/

Hax