Penalltitë i ndihmojnë Qarabagut për ta mposhtur Kukësin – Lajmi.net
Penalltitë i ndihmojnë Qarabagut për ta mposhtur Kukësin
Autori: Lajmi.net SportSporti Vendor 21:49, 1 August 2018
Tri penallti në një ndeshje.

Kështu ka ndodhur sonte në ndeshjen në mes të Qarabagut dhe Kukësit, të cilën e fitojë kampioni i Azerbajxhanit me rezultat 3-0.

Të dy golat u shënuan nga Dani Quintana dhe atë nga penalltia.

Qarabag ishte një skuadër shumë më e mirë në pjesën e parë ku e dominoi Kukësin si me lojë ashtu edhe me shanse të krijuara.

Në minutën e 22’të Qarabag godet shtyllën, kurse në minutën e 24 portieri Frashëri shkakton penallti që në gol e shënon Quintana.

Me këtë rezultat përfundon edhe pjesa e parë.

Në pjesën e dytë prapë Kukësi has në vështirësi, derisa në minutën e 52’të, Albi Alla ndëshkohet me karton të kuq.

Por, penalltinë e dytë e mbron portieri i Kukësit, Frashëri.

Por nuk kaluan as pesë minuta dhe gjyqtari e akordon edhe një penallti për vendasit.

Kësaj radhe nga pika e bardhë i saktë ishte prapë Quintana që shënoi golin e dytë.

Qarabag vazhdoi ta dominoi takimin dhe shënoi golin e tretë, kësaj radhe nga loja e rregullt në minutën e 88’të.

Me këtë humbje Kukësi eliminohet nga Liga e Kampionëve për ta vazhduar aventurën e tyre për në Europa Ligë ku do të përballen me fituesin e çiftit Vikingur – Torpedo Kurtuaisi, ndeshje që luhet nesër mbrëma.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO