Pellegrini: Toure dhe Jovetic nuk shkojnë në Inter

Menaxheri i Manchester Cityt, Manuel Pellegrini ka insistuar se mesfushori Yaya Toure dhe sulmuesi Stevan Jovetic, nuk do të largohen nga klubi në fund të këtij sezoni.

Sport

13/03/2015 23:40

Mesfushori Yaya Toure dhe sulmuesi Stevan Jovetic janë objektivë të Interit për transferim gjatë afatit kalimtar të verës.

Por, menaxheri i Manchester Cityt, Manuel Pellegrini ka insistuar se asnjëri prej tyre nuk do të largohet nga Etihad.

“Nuk e di prej nga i merrni gjithë këto informata për futbollistët e mi”, deklaroi Pellegrini për mediat britanike.

“Jovetic, sikurse unë, ka kontratë këtu. Flitet shumë edhe për Yayan, nga fillimi i vitit, por ai është i lumtur dhe do të mbetet këtu”, u shpreh strategu kilian.