Pele: Kjo skuadër do ta fitojë Premierligën këtë sezon – Lajmi.net
Pele: Kjo skuadër do ta fitojë Premierligën këtë sezon
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliPremier LeagueSport 19:19, 10 August 2018
Premierliga sonte starton sezonin e ri 2018/2019 me ndeshjen hapëse mes Manchester United dhe Leicester City.

Legjenda e Brazilit, Pele, ka mbështetur Liverpoolin për t’i dhënë fund presionit të tyre të vështirë drejt rrugës për të fituar titullin e Premierligës.

Pele se ky vit do të jetë i Liverpoolit në Premierligë, së bashku me lojtarët brazilianë, Firmino dhe portieri Alisson.

“Sot fillon Premierliga, kush mendoni se do të fitojë. Unë mendoj se është viti i Liverpoolit, Firmos dhe Alissonit”, ka shkruar Pele në rrjetet sociale.

Liverpool sezonin e ri në Premierligë e hap ditën e diel në ‘Anfield Road’, ku pret West Ham Unitedin./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO