Pejë: Vetura godet një të mitur, mësohet gjendja shëndetësore e saj

Një veturë e ka goditur një këmbësore të mitur në fshatin Vitomiricë të Pejës. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë për rajonin e Pejës, Driton Rugova, i cili tha se e mitura është jashtë rrezikut për jetë. “Rreth orës 15:50, Policia është informuar për një aksident trafiku i cili ka ndodhur në fshatin Vitomiricë,…

Lajme

13/08/2022 19:18

Një veturë e ka goditur një këmbësore të mitur në fshatin Vitomiricë të Pejës.

Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë për rajonin e Pejës, Driton Rugova, i cili tha se e mitura është jashtë rrezikut për jetë.

“Rreth orës 15:50, Policia është informuar për një aksident trafiku i cili ka ndodhur në fshatin Vitomiricë, në këtë aksident kanë qenë të involvuar një veture dhe një këmbësor, këmbësorja ( e mitur) është dërguar ne spitalin rajonal në Pejë, dhe sipas ekipit mjekësor është jashtë rrezikut për jetë”, është shprehur Rugova