Të Infektuar: 102.742

Të Shëruar: 89.141

Të Vdekur: 2.105

Peja fiton Kupën e Kosovës në volejboll

19:14 | 8 Prill 2021

KV Peja ka triumfuar në finale të Kupës së Kosovës në volejboll kundër skuadrës së Ferizajit.

KV Peja ka triumfuar në finale të Kupës së Kosovës në volejboll tek djemtë, pasi në pesë sete mposhti KV Ferizaj 3-2, transmeton lajmi.net.

Në një takim super rivalizues dhe maratonik, fituesi është përcaktuar vetëm pas tie-break.

Ferizaj e filloi shumë mirë ndeshjen, duke triumfuar në setin e parë 25:15.

Në setin e dytë, vazhdoi rivaliteti i madh deri në përmbyllje të tij, duke i dhënë epilog prej 25:23 në të mirë të Pejës, e cila i barazoi shifrat e përgjithshme në 1 me 1.

Seti i tretë ishte dramë në vetvete, deri në fund.

Të dyja ekipet treguan dëshirë e energji për ta fituar, e madje secila prej tyre u gjend edhe në set-point, duke qenë një hap afër fitores.

Por kësaj ia arriti Peja, që festoi 27 me 25, për të kaluar për herë të parë në epërsi në sete, prej 2 me 1.

Setin e katërt Ferizaj u mobilizua, duke e parë si mundësinë e vetme për të mbajtur shpresa për trofeun e Kupës.

Bardhekaltrit nga Ferizaj, e fitojnë setin e katërt 25:20, duke bërë që emri i fituesit të Kupës, të mësohet vetëm pas setit të pestë.

Në tie-break, Ferizaj avansoi fillimisht deri në 8:4.

Por një seri e suksesshme e Pejës, i riktheu ata në lojë, duke barazuar në 14:14 e pastaj duke triumfuar në këtë triller me rezultat 16:14./Lajmi.net/